Oczyszczacz powietrza – chroń się przed smogiem!

Oczyszczacz powietrza – chroń się przed smogiem!

Smog to niestety coraz większy problem współczesnych miast. Polska jest jednym z krajów Europy, w których zanieczyszczenie powietrza w ostatnich latach znacząco wzrosło. Niestety, rokowania nie są dobre – każdego roku ogłaszany jest tzw. alarm smogowy. Nagminnie w naszym kraju spala się zbyt dużo węgla. Ogromnym źródłem zanieczyszczeń jest także transport drogowy. Auta elektryczne póki co w Polsce są w zdecydowanej mniejszości. Dla wielu osób koszty rozwiązań alternatywnych, bardziej przyjaznych dla środowiska, są zbyt wysokie. Świadomość ekologiczna społeczeństwa rośnie, ale bardzo powoli.

Smog jest poważnym zagrożeniem dla człowieka – powoduje m.in. nowotwory, przyczynia się do rozwoju miażdżycy, zwiększa ryzyko udaru i zawału serca. Szczególnie niebezpieczny jest tlenek siarki, zwłaszcza pyły zawieszone PM2,5 – czyli o średnicy 2,5 mikrometra. Są tak małe, że łatwo przenikają do organizmu.

Jak chronić się przed smogiem?

Czy jest to w ogóle możliwe w dzisiejszych czasach – szczególnie jeśli mieszkamy w dużym mieście? Na ulicy można założyć maseczkę z filtrem antysmogowym, do czego gorąco namawiamy. Co jednak z powietrzem, którym oddychamy w domach i mieszkaniach? Na szczęście, technologia po raz kolejny przychodzi tu z pomocą. Rośnie popularność urządzeń, które mają za zadanie filtrować zanieczyszczone powietrze wewnątrz i poprawiać jego jakość. Dzięki temu, oczyszczacz powietrza przed smogiem minimalizuje szkodliwy wpływ toksycznych substancji krążących w atmosferze.

Domowy oczyszczacz powietrza – smog pod kontrolą

Oczyszczacz powietrza to niewielkie, przenośne urządzenie, które usuwa nie tylko trujące pyłki, ale również wirusy i bakterie, pleśń, roztocza oraz kurz. To rozwiązanie bardzo pomaga osobom cierpiącym na alergię i astmę oraz wszelkie inne kłopoty z drogami oddechowymi. Oczyszczacz wyposażony jest w wentylator, który zasysa powietrze. Następnie znajdujące się w urządzeniu filtry zatrzymują zanieczyszczenia. Powietrze, które wydmuchuje oczyszczacz, jest już czyste i bezpieczne.

Oczyszczacz jest zalecany, jeśli w domu są małe dzieci, są one bowiem bardziej wrażliwe na zanieczyszczenia niż dorośli. Urządzenie nie tylko usuwa niepożądane i szkodliwe substancje, ale również poprawia ogólną jakość powietrza – ma to znaczenie, gdy np. suszymy w mieszkaniu pranie, przez co panuje w nim zbyt duża wilgoć. Co więcej, oczyszczacz pomaga pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, np. dymu tytoniowego.

Oczyszczacz powietrza – na co zwrócić uwagę?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jaki oczyszczacz powietrza najlepiej zwalcza smog. W naszym sklepie dostępne są zarówno modele budżetowe, jak i te bardziej zaawansowanePodczas wyboru odpowiedniego oczyszczacza, oprócz ceny, zwróć uwagę na poniższe kwestie:

  • kompaktowa budowa;
  • rodzaj filtra – jednorazowy lub wielorazowy. Filtry jednorazowe (zwykle typu HEPA) po zużyciu wymienia się na nowe, natomiast wielorazowe należy umyć i ponownie włożyć do urządzenia;
  • moc filtra – by jego działanie było skuteczne,
  • energooszczędność;
  • dodatkowe funkcje, takie jak jonizator i nawilżacz;
  • głośność urządzenia.

Niektóre modele same potrafią ocenić jakość powietrza w aktualnym momencie i, w razie potrzeby, automatycznie włączyć się i dopasować moc pracy. Są i takie, które mają wbudowany Bluetooth i można sterować nimi za pomocą smartfonu. Wybór tego właściwego będzie uzależniony od preferencji, potrzeb i budżetu. Z pewnością jednak warto zainwestować w oczyszczacz powietrza, smog bowiem jest jednym z największych zagrożeń dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia.

1 Komentarz
  1. Polecam też zwrócić uwagę na to czy ma filtr hepa h13 (najnowocześniejszy i najdokładniejszy w oczyszczaczach- ma go m.in. Uvirus Killer firmy Blaupunkt), czy posiada generator jonów

Dodaj Odpowiedź

inReview.pl | Recenzje i rankingi produktów oraz usług
Logo
Enable registration in settings - general