Tablet Graficzny dla dzieci – Ranking 2023

Tablet Graficzny dla dzieci – Ranking 2023

Tablet graficzny jest urządzeniem peryferyjnym po którym można rysować. Tablet graficzny musi być przewodowo lub bezprzewodowo podłączony do komputera aby działał. Do niektórych modeli konieczne jest również zainstalowanie sterowników.

Wyróżnia się dwa typy tabletów graficznych: bezekranowe i z ekranem na którym widzimy podgląd naszej pracy (te zazwyczaj są droższe).

Warto wspomnieć, że urządzenie tego typu może być przydatne również do nauki zdalnej – zarówno dla dzieci jak i nauczycieli.

W tym artykule opisujemy tablety graficzne z ekranem dla młodszych i starszych dzieci. Zapraszamy do artykułu “Najlepsze tablety graficzne z ekranem” po ranking i recenzje sprzętu z wyższej półki.

Jaki tablet graficzny dla dzieci wybrać?

Zakładamy oczywiście, że dla dzieci najlepszy będzie tablet z ekranem. Powszechnie nazywany “znikopis” – to bardziej zabawka, niż narzędzie graficzne. W przeciwieństwie do bardziej profesjonalnych tabletów znikopisu nie trzeba podłączać do komputera. Jedyne o co musimy się martwić to baterie (lecz wytrzymują one na prawdę długo).

Znikopis to doskonały wstęp do rysowania. Znikopis nie ma pamięci wewnętrznej, więc nie będzie w stanie zapisać żadnych rysunków. Jeśli twoje dziecko jest wystarczająco duże, aby się tym przejmować, prawdopodobnie jest gotowe na tablet podłączalny do komputera – o tym napisaliśmy niżej w tym artykule.

Tablet graficzny dla małych dzieci (Znikopis)
HS-2853 – 12 cali (~50zł)

Tablet z 12” ekranem LCD z dołączonym rysikiem. Ma świetne opinie z uwagi na swoją prostotę i optymalny rozmiar. Ma gwarantowaną wytrzymałość 100 000 wyczyszczeń.

https://allegro.pl/oferta/tablet-graficzny-do-rysowania-znikopis-tablica-lcd-11179252625

RETOO – 8.5 cala (~20zł)

https://allegro.pl/oferta/tablet-graficzny-znikopis-do-rysowania-8-5-rysik-12466938275

Jest to najczęściej kupowany, najtańszy znikopis dostępny w sklepach internetowych.

Xiaomi Wicue – 12 cali (~120zł)

Markowy tablet graficzny Xiaomi Wicue to naszym zdaniem najlepsza opcja z pośród znikopisów. Marka Xiaomi gwarantuje lepszą jakość wykonania niż tańsze opisane wyżej tańsze odpowiedniki, dlatego jeśli możesz sobie pozwolić – uważamy, że warto sięgnąć po markowy tablet.

Tablety graficzne dla starszych dzieci (podłączane do komputera)

Huion H420X – 12 cali (~110zł)

Co polecamy na start?

Na start polecamy zakup tabletu graficznego-bezekranowego. Huion H420X jest tu najlepszą opcją z uwagi na cenę. Ten tablet uważany jest również za solidny, co w przypadku urządzenia, które mają używać dzieci jest również bardzo istotne.

Podziel się z nami swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

inReview.pl | Recenzje i rankingi produktów oraz usług
Logo
Enable registration in settings - general