Jak wybrać nowego smartfona i na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać nowego smartfona i na co zwrócić uwagę?

Czy jesteś obecnie na rynku telefonów i szukasz nowego smartfona? Jeśli tak, musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

W tym artykule omówimy niektóre z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowego smartfona.

Przy tak wielu możliwościach wyboru, często zadajemy sobie pytanie jak wybrać nowy smartfon? Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas wybierania idealnego telefonu dla Ciebie!

Wyświetlacz

jasny wyświetlacz smartfonu

Wyświetlacz to jeden z najważniejszych elementów smartfona który decyduje w dużej mierze o jego funkcjonalności. Jest to główny sposób interakcji z telefonem, dlatego warto się upewnić, że ma on odpowiedni rozmiar i wysoką rozdzielczość.

Powinieneś również rozważyć, czy chcesz wyświetlacz OLED czy LCD. Wyświetlacze OLED są zazwyczaj bardziej żywe i mają lepsze współczynniki kontrastu, ale mogą być również droższe. Kolejną rzeczą do rozważenia jest to wielkość wyświetlacza która Cię usatysfakcjonuje.

Obecnie smartfony są dostępne w różnych rozmiarach, więc to naprawdę zależy od osobistych preferencji. Pamiętaj tylko, że im większy ekran, tym więcej energii będzie wymagał.

Żywotność baterii

ładujące się telefony

Inną ważną kwestią jest żywotność baterii. W zależności od sposobu korzystania z telefonu potrzebna będzie Ci inna bateria. Jeśli jesteś w ciągłym ruchu i potrzebujesz telefonu do nawigacji lub innych energochłonnych zadań, poszukaj telefonu z baterią o pojemności co najmniej 5000 mAh.

Z drugiej strony, jeśli używasz telefonu tylko do podstawowych zadań, takich jak rozmowy i wiadomości tekstowe, wystarczy mniejsza bateria.

Pojemność pamięci wewnętrznej

karty pamięci

Ile miejsca do przechowywania potrzebujesz do przechowywania danych? Jeśli planujesz przechowywać w telefonie dużo plików muzycznych lub wideo, poszukaj modelu z co najmniej 64 GB pamięci wewnętrznej. Ale jeśli potrzebujesz miejsca na sporadyczne zdjęcia i aplikacje, 32 GB powinno wystarczyć.

Niektóre telefony są również wyposażone w rozszerzalną pamięć masową za pośrednictwem gniazda kart microSD, co może być przydatne, jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował dodatkowej przestrzeni. Pamiętaj tylko, że nie wszystkie aplikacje można zainstalować na karcie SD.

Jaki System operacyjny w nowym smartfonie?

ios vs android

Jedną z pierwszych rzeczy, o których warto pomyśleć, jest to, jaki system operacyjny ma mieć nowy telefon. Wolisz Androida czy iOS? Oba systemy operacyjne mają swoje wady i zalety, więc warto przeprowadzić rozeznanie, aby sprawdzić, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy.

Oba systemy różnią również ustawienia dostępu, które mogą być bardzo istotne dla osób z niepełnosprawnością lub dla osób starszych. Przygotowaliśmy ranking telefonów dla seniora, w którym opisaliśmy wybrane modele, które naszym zdaniem będą najodpowiedniejsze.

Jakość aparatu

robienie zdjęcia telefonem

Jeśli jesteś kimś, kto lubi robić zdjęcia swoim smartfonem, jakość aparatu jest prawdopodobnie dla Ciebie bardzo ważna.

Na szczęście obecnie większość smartfonów ma świetne aparaty. Ale jeśli jest to główna funkcja, której szukasz, koniecznie wykonaj rozeznanie i dowiedz się, który telefon ma najlepszy aparat zgodnie z Twoimi potrzebami.

Procesor

Procesor A15 Bionic od Apple
Źródło: fonesmart.com.vn

Który procesor wybrać w telefonie? Wraz z rozwojem technologii zmieniają się możliwości naszych smartfonów. Ponieważ nasze telefony są coraz bardziej wydajne, ważne jest, aby upewnić się, że mamy odpowiedni dla naszych potrzeb. Skąd więc wiesz, który procesor wybrać w telefonie? Jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie nowego smartfona lub aktualizacji obecnego. Pierwszą rzeczą jest to, do czego będziesz używać telefonu. Jeśli używasz go tylko do podstawowych zadań, takich jak rozmowy, SMS-y i media społecznościowe, nie będziesz potrzebować tak dużej mocy, jak ktoś, kto będzie używał telefonu do gier lub innych czynności wymagających dużej ilości zasobów.

Jeśli nie masz pewności, jakiego rodzaju mocy obliczeniowej potrzebujesz, dobrze jest przejrzeć recenzje różnych dostępnych procesorów i zobaczyć, co inni mają o nich do powiedzenia. Możesz także spojrzeć na testy porównawcze, aby zorientować się, jak się ze sobą zestawiają. Gdy już zdecydujesz się na procesor, spójrz na różne telefony, które go oferują, i zobacz, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni.

Pamięć RAM

pamięć ram

Ilość potrzebnej pamięci RAM różni się w zależności od tego, do czego będziesz używać telefonu. Jeśli używasz go tylko do podstawowych zadań, takich jak wykonywanie połączeń i SMS-ów, 2-4 GB może wystarczyć. Jeśli jednak planujesz korzystać z bardziej wymagających aplikacji, takich jak gry lub edycja wideo, konieczne może być 4-8 GB lub więcej.

Wybierając pamięć RAM do telefonu, należy wziąć pod uwagę typ procesora, a także ilość potrzebnej pamięci. Cena jest również ważnym czynnikiem, ale nie powinna być jedyną rzeczą braną pod uwagę.

Jakość wykonania i cena nowych smartfonów

rozebrany telefon

Oczywiście cena jest zawsze ważnym czynnikiem przy każdym zakupie. Ale w przypadku smartfonów istnieje wiele różnych pułapów cenowych w zależności od funkcji i specyfikacji. Więc ponownie, ważne jest, aby przed podjęciem jakichkolwiek decyzji przemyśleć i dowiedzieć się, jaki budżet będzie dla Ciebie najlepszy

Przy wyborze telefonu należy wziąć pod uwagę jakość wykonania. Oznacza to przyjrzenie się takim czynnikom, jak użyte materiały, proces produkcyjny i ogólny projekt. Biorąc to pod uwagę, możesz mieć pewność, że wybierzesz telefon, który będzie służył przez wiele lat. Jeśli stawiasz wytrzymałość ponad wszystko, zapoznaj się z naszą recenzją jednego z najwytrzymalnych telefonów na rynku – Hammer Energy 2.

Podczas oceny jakości wykonania należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach:

  • Zastosowane materiały: smartfony są zazwyczaj wykonane z plastiku lub metalu. Metal jest powszechnie uważany za trwalszy niż plastik, dlatego warto zastanowić się, czy szukasz telefonu, który będzie służył długo.
  • Proces produkcyjny: sposób złożenia telefonu może również wpłynąć na jego jakość wykonania. Ogólnie rzecz biorąc telefony, które zostały złożone z dbałością i precyzją będą trwalsze niż te, które nie zostały złożone zbyt starannie.
  • Ogólny wygląd: obecnie telefony mają różne kształty i rozmiary. Wybierając swój telefon zastanów się, jak łatwo będzie go używać na co dzień. Dobrze zaprojektowany telefon powinien dobrze leżeć w dłoni i być łatwy w nawigacji.

Przejrzyj nasze pozostałe posty z kategorii technologia oraz telefony.

Podziel się z nami swoją opinią

Dodaj Odpowiedź

inReview.pl | Recenzje i rankingi produktów oraz usług
Logo
Enable registration in settings - general